Haber

Bilecik’te Hazırlanan Kurban Satış Yeri

Bilecik Belediyesi kurban satış yeri hazırlayarak vatandaşların hizmetine sunarken, bu yıl alınacak kurban fiyatları hakkında da bilgi verildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan kurban satış alanında, vatandaşlarımızın ve esnafımızın Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunca belirlenen kurallar çerçevesinde mağdur satış işlemlerini gerçekleştirebilecekleri belirtildi. Osmangazi Mahallesi (TOKİ) girişi.

“TOKİ girişindeki boş arazi hazırlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu ve satış alanında herhangi bir kesim yapılmayacaktır”

Özel işletme kapsamında hizmet veren Bilecik Belediyesi Mezbahasında bu yıl kurban kesiminin yapılacağı bilgisi verilen açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Kurban kesmek isteyen vatandaşlarımız, mallarında temizlik ve hijyene dikkat edilerek, sağlık kurallarına uygun şekilde kurbanlarını kesebilecekler. Bilecik için kurban satış yeri, TOKİ girişindeki boş arazi hazırlandı. Bilecik Belediyesi tarafından vatandaşlarımızın hizmetine sunulan ve satış alanında kesim yapılmayacaktır.Söz konusu alanda vatandaşlarımız ve esnafımız için çeşmeler, ihtiyaç alanları, yeme-içme noktaları bulunmaktadır. .Ayrıca İstasyon Mahallesi Karasu’da bulunan ve özel işletme bünyesinde faaliyet gösteren Bilecik Belediyesi Mezbahasında da kesim işlemi yapılmakta olup, büyükbaş hayvan 400 TL, küçükbaş ve küçükbaş 60 TL ücret alınmaktadır.” – BİLECİK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu