Dünya

Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan, Davos’ta Yapay Zeka Yatırımlarını Konuşacak

Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan, 2018 yılında düzenlenecek Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı kapsamında gerçekleştirilecek olan “Yapay Zekaya Özenle Yatırım Yapmak” konulu panelde konuşmacı olarak yer alacak. Davos bu yıl 16-20 Ocak ortasında.

Her yıl Ocak ayında İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Yıllık Toplantısı bu yıl 16-20 Ocak 2023 tarihlerinde yapılacak. Dünyanın önde gelen liderlerini, iş insanlarını, akademisyenleri, sivil toplum kuruluşu temsilcilerini ve medya mensuplarını bir araya getiren Forum’un bu yılki teması “Parçalanmış Bir Dünyada İşbirliği” olarak belirlendi. Forum’da bu yıl küresel sorunların analizi konusunda işbirliklerine yönelik fikirlerin paylaşıldığı oturumlar düzenlenecek.

Panelde dünyanın teknoloji liderleri konuşacak

Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan da bu yıl Davos’un en dikkat çekici oturumlarından birinde konuşmacı olarak yer alacak. 18 Ocak Çarşamba günü Türkiye saati ile 15.15-16.00 saatleri arasında “Yapay Zekada Dikkatli Yatırım” başlığı altında, Hanzade Doğan’ın yanı sıra Axios Baş Teknoloji Raportörü Ina Fried’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek oturumda, C3.AI Yönetim Konseyi Lideri ve CEO’su Thomas Siebel, Data Kind CEO’su Lauren Woodman, Breyer Capital’in Kurucusu ve CEO’su Jim Breyer ve Dünya Ekonomik Forumu Yönetim Kurulu Üyesi ve Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi Lideri Kay Firth-Butterfield konuşmacı olarak yer alacak.

Yapay zeka yatırımlarının önemi ve ‘sorumlu yapay zeka’ konuşulacak

Yatırımcıların yapay zeka gibi teknolojilerden faydalarını en üst düzeye çıkarabilmeleri ve sosyal risklerini azaltabilmeleri için yapılması gerekenlerin ele alınacağı panelde Hanzade Doğan, yapay zeka ve buna bağlı yeni teknolojilere yapılan yatırımlar ve sektörün geleceği hakkında açıklamalarda bulunacak. Hepsiburada örneğinden hareketle yapay zekanın sorumlu kullanımıyla elde edilecek sosyal ve ekonomik kazanımlar. .

Dünya Ekonomik Forumu tarafından düzenlenen “Yapay Zekada Sorumlu Yatırım Girişimi” ile doğrudan bağlantılı olarak gerçekleştirilecek olan oturuma hükümet, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile basın mensuplarının dinleyici olarak katılması bekleniyor. .

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu