Haber

Viyana Büyükelçisi Ceyhun’dan Avusturya arama kurtarma ekibine teşekkür belgesi

Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Avusturya’dan deprem bölgesine giden ve 4 kişinin hayatını kurtaran ikinci arama kurtarma grubuna yaptıkları yardım ve takviyelerden dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

Avusturya’dan deprem bölgesine 32 kişilik bir ekiple seyahat eden kısa isimleri SARUV ve SA-RRT olan sivil arama kurtarma biriminin 7 üyesi için Viyana’daki Türk Büyükelçiliği’nde “teşekkür programı” düzenlendi.

Büyükelçi Ozan Ceyhun burada yaptığı konuşmada 4 Türk vatandaşının enkazdan kurtarıldığı için gruba teşekkür etti.

Vorarlberg, Salzburg ve Viyana şehirlerinden deprem bölgesine giden Ceyhun, arama kurtarma çalışmaları yapan gruplara ne kadar teşekkür edilse de yetmeyeceğini söyledi.

Almanca’da “vefa” ve “dost” kelimelerinin tam karşılığının bulunmadığını belirten Ceyhun, hem Avusturya Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı 84 kişilik arama kurtarma birliğinin hem de 32 kişiden oluşan ikinci kümenin temsilcilerinin görevden alındığını söyledi. “Türkiye’nin dostları”dır.

“Siz bizim dostumuzsunuz ve size bir vefa borcumuz var. İnsanlarımızı kurtardınız, bunu hayatımızın geri kalanında asla unutmayacağız.” Ceyhun, deprem bölgesinde desteğini esirgemeyen başta Avusturya Federal Hükümeti olmak üzere devlet yöneticilerine ve Kızılhaç gibi sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

Daha sonra arama kurtarma ekibinden 4 kişi sarsıntılı bölgede yaşadıklarını paylaştı.

Arama kurtarma grubundan Anna Grabner-Strobach, Türk halkının misafirperverliği ve dayanışmasından çok etkilendiğini belirtti. dedi.

Silvia Zötsch de gittikleri her yerde çok iyi karşılandıklarını ve Türk halkının gösterdiği ilginin kendisini etkilediğini ifade etti. söz konusu.

Büyükelçi Ceyhun konuşmaların ardından arama kurtarma görevlilerine çeşitli ikramların yanı sıra teşekkür belgeleri takdim etti.

goynuk-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu